Траги-комично: Скопјанец мавал со краставици по продавачка зошто не му давала да купи 5 литри зејтин

t

Непријатна случка имало вчера во маркет „Стокомак“ во Тафталиџе кога нервозен купувач протестно почнал да фрла со краставици низ продавницата затоа што му требале 5, а не едно шише со зејтин. Очевидците за „Слободен печат“ велат дека глетката била непријатна.

Зарем сте глупави! Што треба, пет пати да влезам во продавница за да купам 5 шишиња, нервозно викал купувачот и ја расплакал продавачката кон која упатил низа навреди.

Друг купувач, пак, дошол со здравствената книшка на својата мајка за да покаже дека е неподвижна и дека и за неа треба да купи масло за јадење.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Скопјанец украл велосипед од 1.600 евра, па…

18-годишен скопјанец е осомничен дека украл велосипед…

Скопјанец нападнат во Бутел

На 04.02.2023 во 11.50 часот во СВР…

Скопјанец пронајден мртов во викендица

На 27.01.2023 околу 12.35 часот во СВР…

Болна работа: Млад скопјанец осомничен за силување

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за…

Нема што немал: Уапсен скопјанец кај кој…

Синоќа во 18.40 часот, полициски службеници од…