Објавено на:

Трамп: Ништо нема да ме спречи повторно да се кандидирам за претседател

t

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп изјави дека ништо нема да го спречи повторно да се кандидира за претседателските избори во 2024 година, пренесуваат светските медиуми.

„Ништо нема да ме спречи. Треба повторно да ја зајакнеме нашата земја, која отиде во пеколот. Работите брзо се влошија. Ја сакам нашата земја и ќе го направам она што е правилно за неа“, изјавил Трамп за „News max“, одговарајќи на новинарско прашање за тоа што може да го спречи да се кандидира.


Според анкетите минатата недела, како што пишуваат медиумите, повеќето Американци се подготвени да гласаат за поранешниот американски претседател.

На прашањето како би гласале доколку изборите се одржат тој ден, 42 отсто изразиле поддршка за актуелниот претседател Џозеф Бајден, а 44 отсто за Трамп, пренесуваат агенциите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

,,До кога ќе ги снемува спортските брендови”?

Македонскиот ракометен првак и најтрофеен клуб Вардар…

Песков за забраната на увоз на злато:…

Русија на санкциите за забрана на увоз…

Арсовска додели награди и благодарници за најдобрите…

Градоначалничката Данела Арсовска денеска додели награди и…

Зеленски се сретна со Санду: Со Молдавија…

Володимир Зеленски се сретна со молдавската претседателка…

Се сруши зграда во Будимпешта, има и…

Четворица минувачи се повредени денеска во Будимпешта…