Објавено на:

Трамп открива каде ќе биде следната инвазија: Само гледајте во Тајван

t

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп изјави дека Тајван е следната потенцијална цел за инвазија.

Тука Трамп мисли на инвазијата на кинеската војска, која утрово во близина на Тајванскиот Теснец организираше воена вежба на десантните единици. Тој смета дека руско-украинскиот конфликт би можел да влијае и на сè поголемата агресивност на Кина.


– Тајван е следниот на ред. Само гледајте во Тајван, претседателот на Кина Си радосно го одмерува – изјави Трамп.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се јавија осуммината што гласаа за промена…

Поранешната независна група на пратеници од ВМРО-ДПМНЕ…

Британија со највисока инфлација во последните 40…

Стапката на инфлација во Велика Британија, во…

Мајмунските сипаници стасаа и во ОАЕ: Заразена…

Во Обединетите Арапски Емирати е регистриран првиот случај на…

ММФ: Глобалната економија е соочена со тест…

Глобалната економија поради низата последователни кризи се…

Уапсен заменик-шеф на ОБСЕ во Луганск: Пренесувал…

Вработен во специјалната мониторинг мисија на ОБСЕ…