Објавено на:

Трамп со двоцифрено водство пред Бајден на најновите анкети

t

На најновата анкета објавена од ЕјБиСИ (ABC) и Вашингтон Пост, Трамп го зголемил водството пред Бајден за дури 10%. Кај независните гласачи Трамп води пред Бајден со 13%.

До пред неколку месеци Бајден го водеше Трамп со 10%, но очигледно обвиненијата над Трамп и честите гафови на Бајден само го направија посилен поранешниот претседател Трамп.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зеленски ќе се сретне со Бајден

Двајцата лидери ќе разговараат за заеднички воени…

Њујорк Тајмс: Лидерите на ЕУ во паника…

Владите на ЕУ испратиле претставници во САД…

Таткото на американскиот новинар затворен во Украина…

Гонзало Лира Сениор тврди дека Вашингтон бил…

Илон Маск го прозва Бајден поради американски…

Тоа е „сериозен проблем“ доколку Гонзало Лира…

Русија одговори на тврдењето на Бајден за…

Амбасадорот Анатолиј Антонов ги отфрли сугестиите дека…