Објавено на:

Трансфер вреден над 100 милиони евра: Монако и Реал Мадрид се договорија за Орелијан Чуамени

t

Реал Мадрид и Монако се постигнале договор за трансфер за францускиот репрезентатовец, Орелијан Чуамени.

Според „The ​​Athletic“, станува збор за усмен договор со кој би се затворил трансферот во цифра поголема од 100 милиони евра, вклучувајќи ги и бонусите.

Според информацијата, сега останува да се доврши документацијата и штом се заверат потписите на договорот, тој ќе биде презентиран како нов играч на Реал Мадрид.

Францускиот фудбалер од средниот ред, на тој начин ќе стане второ засилување за новиот европски шампион, по германскиот стопер, Антонио Рудигер, кој како слободен фудбалер дојде од Челзи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Српски виролози: Европрајд е потенцијална епидемиолошка бомба…

Предупредување од српски виролози: Европрајд е потенцијална…

Зијан одмор: Повторно оштетени македонски возила во…

Шест македонски возила изгребени со остар предмет…

Украина ја продолжи вонредната состојба и мобилизацијата…

Украинскиот парламент, Врховниот труд, денеска ги поддржа…

Курти: Србија е кошмар, продолжува со старите…

Косовскиот премиер, Албин Курти ја повика Србија…

Србија е ноќна мора за сите соседни…

Косовскиот премиер, Албин Курти ја повика Србија да се…