Трајановски: Министерот за правда, јавна обвинителка, и судија ја лажеа македонската јавност за авионска карта и билет за фудбалски натпревар

t

Три личности за кого е недопустливо јавно да се дружат поради своите функции и поплукаа во лице на целокупната македонска јавност.

Згора на тоа како носители на овие функции истите тие личности недопусливо е да лажат, а истите тоа го направија за авионска карта и билет за фудбалски натпревар. Со “подметнување” докази со сВе. На нивоу!

Со лаги за спас на личната кожа и образ ни се служат министерот за правда, јавна обвинителка и претседателот на Основен Суд Кавадарци.

Толку е постот, пишува на Фејсбук преседателот на градската огранизација на ГРОМ во Скопје, Александар Трајановски на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

По реакцијата на Пенушлиски делото „Галичник“ симнато…

На барање на познатиот македонски сликар Илија…

Загриженост во НАТО: Ѕверот сака да ја…

НАТО вети дека ќе им помогне на…

Косово испраќа војници на Фолкландските Острови

Собранието на Косово ја усвои одлуката за…

Брука: Наместо да спроведува ред, полицаец се…

Полицаец физички нападнал друг полицаец во објект…

Умираме како нација: Негативен природен прираст во…

Во третото тримесечје од 2022 година, во…