Објавено на:

Третата рунда преговори меѓу Русија и Украина ќе се одржи утре

t

Следната рунда преговори меѓу делегациите на Русија и Украина се очекува да се одржи на 7 март.

Како што изјави за украинскиот весник „Страна“ член на делегацијата од владејачката партија „Слуга на народот“, Давид Арахами, преговорите ќе се водат на полско-белоруската граница, исто како и минатата година.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Украина има недостиг на лекари, бројот на…

Неколку дена по руската инвазија, Јарослав Бохак,…

Заменик министер од ДНР: Нема размена за…

Заменик министерот на ДНР: Нема размена на…

Најчитаниот британски весник: Русија планирала да ги…

Руските воени научници истражувале користење на мајмунски…

Германија ќе испорача 15 “Гепарди” во Украина

Германија во јули ќе и ги испорача…

Кремљ: Нема бесплатен гас за никој, или…

Русија нема да испорачува бесплатен природен гас…