Објавено на:

„Трета светска војна веќе започна“

t

Украинскиот амбасадор во Германија, Андриј Мелник, даде одлично интервју каде на прашањето за ескалацијата на конфликтот изјави дека Третата светска војна веќе започнала.

„Трета светска војна веќе започна. Нападот на Путин на Украина ги погодува сите. И Германија, иако сè уште не воено. На сите треба да им биде јасно: Путин сака империјалистички светски поредок со намален НАТО сојуз, сојуз чии Полска, Чешка и Словенија повеќе нема да биде членка“, рече тој.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Димитриевски: Не ми пречи Бугарите да бидат…

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски во…

Недостиг на судска и медиумска независност и…

Недостатоци во независноста и интегритетот на судството,…

Ванковска: Се родивме во антиколонијална држава, денес…

Професорката на Филозофскиот факултет при УКИМ, Билјана…

(Фото) Има ли некој кој не ја…

Јапонските цреши и липите секогаш се синоним…

Македонија загуби легенда: Почина познатиот актер Димче…

Збогум Димче Мешковски Во „Викенд на мртовци“…