Три дена го силувале во просториите на стадионот на Партизан: „Сакам да го заборавам тоа, да остане закопано”

t

Сведокот И.С. денеска треба да сведочи пред судот во продолжение на судењето на злогласниот клан Беливук. Тој е единствениот од обвинението кој преживеал малтретирање од страна на злогласниот клан, кое траело три дена. Случајот се случи на крајот на 2020 година.

– Сакам да ги заборавам трите дена на стадионот на Партизан, сакам таа траума да ја нема во мојот живот, да остане закопана зад мене во некоја земја – вака сведокот, како што неофицијално дознава „Курир“, го опишал бруталното изживување на членови на криминалната група Вељко Беливук и Марко Миљковиќ.

Тој денеска треба да сведочи во продолжението на судењето на кланот обвинет за седум убиства како и за силувањето на тој млад човек. На рочиштето во обвинителството тој детално раскажа како неговиот живот се претворил во пекол во средината на октомври 2020 година. Тој дошол во Белград и се фотографирал покрај стадионот на Партизан. Тој објасни дека „навивачите“ го препознале затоа што сакал да оди на натпревари и дека го обвинуваат дека дошол да ги демне Белиевук и Миљковиќ.

Тој рече дека направил селфи во близина на стадионот, по што овие лица му пришле, го повлекле и го однеле во клупските простории удирајќи го со шлаканици и тупаници.

– Ме тепаа со тупаници, ме врзаа за стол. Ми се внесуваа во лице и ми повторуваа „што се случува, дојде да не кодошиш, дојде да го следиш Веља“. Постојано повторував дека дојдов да се сликам – рекол тој во обвинителството.

Тој поминал три дена затворен. Го тепале со рачка од секира, а најлошото искуство било силувањето со стап за билјард, пишува „Курир“. Вели дека третиот ден дошле Беливук и Миљковиќ и го претепале.

„Беливук постојано ми велеше „кажи ми за кого кодошиш, пи.ко циганска, кодошка, клошару“, рекол тој.

После тоа го ослободиле со закана дека ќе го убијат доколку некому каже што се случило.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Хорор во Делчево: Силувано 15-годишно девојче!

На 07.12.2023 полициски службеници од Полициската станица…

(Видео) ХОРОР! Наставник сексуално вознемирувал 13 годишно…

Наставник сексуално вознемирувал 13 годишно девојче? -…

Уапсен британски пратеник осомничен за силување и…

Британскиот конзервативен пратеник Криспин Блант потврди дека…

Драма во населба Аеродром, се обидел да…

Синоќа околу 22 часот во СВР Скопје…

ШТО Е СО ЛУЃЕВО?! Четворица малолетници силувале…

Четворица малолетници од Демир Капија силувале врсничка,…