Три лица загинаа откако се преврте автобус во Словенија

t

На автопатот кај Мурска Собота во Словенија, околу 5 часот утрово се случила тешка сообраќајна несреќа во која учествувал автобус со странски регистарски таблички, јавува словенечки 24ur.com.

Три лица загинаа, а повеќе се повредени, соопшти полициското одделение Мурска Собота.

Словенските медиуми јавува дека во несреќата учествувал автобус со романски регистарски таблички.

Истрагата се уште е во тек.

Поради несреќата затворен е автопатот меѓу раскрсниците Ганчани и Липовци кон Марибор. За лични возила може да се обиколува по регионалниот пат помеѓу клучките Турнишче или Ганчани и Липовци. Огромна гужва има и на тој дел од автопатот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дипломатска офанзива на ЕУ во Македонија: Членство…

Словенија интензивно ја поддржува Македонија во процесот…

Автобус со деца се преврте на француските…

Автобус со деца се преврте на француските…

Бугари запреле автобус во Белград и го…

Белградската полиција уапси четворица бугарски државјани под…

Три лица загинаа откако се преврте автобус…

На автопатот кај Мурска Собота во Словенија,…

Градоначалникот на Љубљана меѓу најмоќните луѓе во…

Словенечкиот неделник „Репортер” објави дека долгогодишниот градоначалник…