Три лица уапсени за дрога во Скопје

t

Денеска по полноќ и вчера полицијата апсеше за дрога на подрачјето на Скопје. Уапсени се три лица во одделни случаи.

На 27.03.2023 во 01.45 часот во Скопје на подрачјето на Аеродром, полициски службеници го лишиле од слобода Х.Т.(23) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена бела прашкаста материја.

На 26.03.2023 во 21.10 часот во Скопје на подрачјето на Центар, полициски службеници го лишиле од слобода В.С.(19) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

На 26.03.2023 во 22.10 часот во Скопје на подрачјето на Центар, полициски службеници го лишиле од слобода Б.М.(39) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

По целосно документирање на сите одделни случаи ќе следи соодветен поднесок против сторителите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Три лица уапсени за дрога во Скопје

Денеска по полноќ и вчера полицијата апсеше…

Поднесена кривична против две лица за недозволена…

Единицата за сериозен криминал и кривични дела…

Новиот министер за правда нема детали за…

Министерот за правда, Кренар Лога, не знае…

Две лица загинаа, а 29 се ранети…

Најмалку две лица загинаа, а 29 се…

НЕМА ОДМОР ДУРИ НЕ СЕ НАЈДЕ И…

Војниците прво не го пријавиле исчезнувањето, туку…