“Трогателно” – Лукаревска за роденденот на СДСМ: Ние ја чуваме државата, не сме продавачи на популизам, цинизам и страв

t

Директорката на Управата за јавни приходи и поранешна потпретседателка на СДСМ, Сања Лукаревска, во пресрет на годишнината од формирањето на партијата, на Фејсбук напиша дека верува во СДСМ, затоа што партијата е „секогаш тука кога е најтешко“.

„Во пресрет на роденденот на мојот СДСМ. Јас верувам во својата партија, во СДСМ, зашто е секогаш тука кога е најтешко. Ние не го чуваме нашиот рејтинг, ние ја чуваме нашата држава. Не сме продавачи на популизам, цинизам и страв. Ние сме социјалдемократи и нашите вредности се слобода, еднаквост и солидарност. Среќен роденден #СДСМ,“ напиша Лукаревска.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Закажани избори во Бугарија – СДСМ може…

Бугарскиот претседател, Румен Радев, денеска распиша предвремени…

СДСМ убедени: Референдум против ЕУ не може…

Кристално јасно е дека Христијан Мицкоски е…

Апасиев: Наместо да го затворат, СДС и…

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев го коментира…

СДСМ најавуваат зголемување на пензиите од септември

Со ребалансот на Буџетот за 2022 година…

Тоа ќе остане: СДСМ за пет години…

Од денеска работат двете нови патарини на…