Тројца кандидати во трка за директор на Академијата за судии и јавни обвинители?

t

Емилија Шопар-Јованова, Ненад Савески и Наташа Габер-Демјановска се тројцата кандидати во трка за директор на Академијата за судии и јавни обвинители.. Дали некој ќе ја добие поддршката да раководи со Академијата во следните четири години, утре ќе одлучува деветчелниот управен одбор

Целата вест прочитајте ја на „Сител.мк.“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЕХФ: Нема докази дека судиите местеле натпревари

Европската ракометна федерација денес преку соопштение со…

Чисти како солза – Дамева: Досега нема…

Судскиот совет има механизми да се бори…

Судовите не смеат да ја кријат својата…

Судовите не смеат да ја кријат својата…

Тунискиот претседател разреши 57 судии

Тунискиот претседател, Каис Саид разреши 57 судии…

Скандал: Се подготвуваат нови судии и обвинители,…

Се уште не е решена истрагата, и…