Објавено на:

Турција одби да се приклучи кон санкциите за Русија

t

Турскиот министер за надворешни работи Мевлут Чавушоглу изјави дека Анкара нема да се приклучи на санкциите што некои нејзини сојузници НАТО ги воведоа кон Русија.

„Веруваме дека санкциите нема да го решат проблемот“, изјави тој за новинарите.

Се чини дека одлуката на Турција оди против општиот став на НАТО, чиј генерален секретар Јенс Столтенберг рече дека се очекува сите членки на алијансата да ја санкционираат Русија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се замрзнуваат цените на оризот и јајцата

Владата денеска треба да ги замрзне цените…

Обвинет и роднина на еден од загинатите…

Со сослушување нови сведоци предложени од Обвинителството…

Во затворот Идризово откриен тунел за бегство

Рано утрово затворската полиција во затворот во…

Игор Џамбазов се прости од Мешковски: Ме…

Доајенот на македонското глумиште Димче Мешковски почина…

И покрај налогот за апсење, Путин ќе…

Претседателот на Руската Федерација, Владимир Путин, по…