Турција пушти во употреба 4,6 километарски мост, Србија брза пруга, Таче ќе пушта две нови патарини во мај – коментар на Влатко Ѓорчев

t

Поранешниот пратеник во македонското Собрание, Владимир Ѓорчев, преку неговата Фејсбик страна даде краток коментар во врска со ситуацијата во Македонија.

Ѓорчев направи споредба меѓу Турција, Србија и нашата држава. Еве што заклучи:

“Турција пушти мост од 4,6 км

Србија пруга од 200 км на час

Таче во мај ќе пушти 2 патарини на автопатот Скопје – Штип (ВМРО го изгради автопатот)

Едно време ние пуштавме патишта, мостови, булевари, брани, сали, фабрики…Македонија МОРА да го победи Заевизмот. За иднината се работи.” – пишува Ѓорчев на Фејсбук.

Линк до објавата: https://www.facebook.com/100044199485684/posts/545477966935515/

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ќе ги смири ли Ердоган Русија и…

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска изјави…

Ќе треба ли да ѝ воведеме визи…

Претставничкиот дом на Холандија на 8 декември…

Расте тензијата меѓу Грција и Турција, овојпат…

Турција уште еднаш ја искривува реалноста во…

Петковиќ: Последно предупредување до меѓународната заедница да…

Директорот на Канцеларијата за Косово и Метохија…