Турци уапсени во Скопје: Нападнале полицајци во Градскиот парк

t

Двајца турски државјани биле уапсени рано утрово во Градскиот парк во Скопје, откако се однесувале агресивно кон полицајци и го нарушиле јавниот ред и мир, соопшти МВР.

„На 04.09.2022 во 02.45 часот пред угостителски објект во Градски парк, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода И.Б.(29) и Т.К.(29), двајцата од Република Турција, затоа што го нарушиле јавниот ред и мир и агресивно се однесувале кон полициски службеници кои вршеле службени дејствија“, соопшти МВР.

По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нема крај: И денеска дојави за бомби…

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста…

Македонски државјанин уапсен во Албанија!

Албанското МВР уапсило македонски државјанин во албанското…

Дојави за бомби денеска во вкупно осум…

На меил адреси на осум средни училишта…

Да беше Ленин – Сталин со Квиско…

Да беше Ленин Сталин во 2018-та ќе…

Болна работа: Малолетник од Скопје силувал малолетничка

Денеска (28.11.2022) во 02.20 часот, полициски службеници…