Турчин уапсен бидејќи се шетал со нож во близина на Градскиот парк

t

Полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го привеле А.М.К.(18) од Република Турција.

Апсењето се случило на полноќ во близина на Градскиот парк, а лицето било уапсено бидејќи, како што информира МВР, кај него бил пронајден и одземен нож.

По документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонски државјанин уапсен во Албанија!

Албанското МВР уапсило македонски државјанин во албанското…

Македонец уапсен во Софија! Определен му е…

Македонски државјанин е уапсен и обвинет откако…

Двајца Срби уапсени во Македонија! Ова се…

Полициски службеници од Полициската станица за граничен…

Бугарското МВР: Уапсениот Македонец нема врска со…

При гранична контрола за влез во Бугарија…

(Видео) ФИЛМСКА АКЦИЈА на МВР: Уапсен Македонец…

Во текот на вчерашниот ден под раководство…