Објавено на:

Тухел: Не знам што се случи, ова е катастрофа!

t

Баерн Минхен денеска загуби на домашен терен од Лајпциг со 1-3 и така направи чекор назад во трката за титулата во Бундеслигата бидејќи Борусија Дортмунд со триумф над Аугсбург може да го скокне на лидерското место на табелата.

Тренерот Томас Тухел има ужасни резултати по доаѓањето во Минхен, а поразот од Лајпциг е нов удар за актуелниот германски првак.

„Ова е катастрофа, но заслуживме да загубиме. Мора да играме подобро ако сакаме да победиме. Бевме добри на почетокот, а потоа го загубивме ритамот. Не знам што се случи, немам објаснување. Нема да го гледам мечот меѓу Дортмунд и Аугсбург. Мора да победиме следната недела“, кажа Тухел.

Извор: sport1.mk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПИПЕРКИТЕ ЌЕ БИДАТ УНИШТЕНИ АКО СЕ ВРАТАТ…

Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) вчера…

Кремљ: Азербејџанскиот претседател му се извини на…

Војници од рускиот мировен контингент загинаа кога…

Груевски се обрати до членството: Заев и…

Деновиве Христијан Мицковски и раководството на партијата…

Апасиев: Убиецот на Ибе Паликуќа сега има…

По повод синоќешната 79-годишнина од убиството на…

Прегазен малолетник велосипедист – Итно бил пренесен…

Велосипедист, малолетник е тешко повреден откако го…