Тeшко повpeдена жена откако со возило излeтала од патот кај с. Смојмирово

t

На 01.02.2022 во 15.45 часот во Полициската станица Берово било пријавено дека на регионалниот пат Берово-Делчево, во атар на с.Смијмирово, патничко моторно возило „ауди“, со беровски регистарски ознаки, управувано од В.С.(55) од с.Смојмирово, изгубило контрола и излетало од коловозот. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила В.С., констатирани во Здравствен дом Берово. Увид извршила екипа од Полициската станица Берово.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Страшна несреќа во Хрватска: Се судрија…

Товарен и патнички воз се судриле вчера…

Јужниот дел од Мексико погоден од ураганот…

Агата, најсилниот ураган во историјата, што во…

Експлозија во Филаделфија: Најмалку 4 лица загинаа…

Најмалку четири лица загинаа по експлозија во…

ПОВРЕДЕН РУДАР СВЕДОЧИ ЗА ТРАГЕДИЈАТА ВО СОКОБАЊА:…

Директорот на Општата болница во Алексинац, д-р…