Тpaгедија во скопско: 82 годишник нacтрaда во пожaр во куќа во с.Нова Брезница

t

На 16.02.2022 во 17.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека настанал пожар во куќа во с.Нова Брезница, скопско. Во пожарот куќата целосно изгорела, а внатре бил пронајден починат Ѓ.Т.(82) од Скопје. Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје. По наредба на Jавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мртва жена пронајдена во стан во Скопје!

На 24.09.2023 во 20:45 во Полициската станица…

Трагедија: Триесет и пет годишен маж пронајден…

Мртвото тело на И.Ј. (35) денеска е…

Скопјанец ја истепал сопругата

Полицијата приведе 64-годишен скопјанец поради напад врз…

(Видео) ГОРДЕЈ СЕ МАКЕДОНИЈО! СКОПЈЕ Е ЕВРОПСКА…

Градот Скопје стана Европска престолнина на културата…

ЈСП: Бруцошите имаат право на бесплатен превоз

Во пресрет на почеток на академската 2023/2024…