Уапсен вооружен скопјанец со многу пари во Кисела Вода

t

МВР информира дека вчера, во 16.45 часот, на улицата „Ѓорѓи Димитров” полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода В.И.(33) од Скопје. Кај него биле пронајдени и одземени пиштол „Црвена застава”, калибар 7.65 мм, рамка со пет куршуми и странски валути во поголем износ.

Тој бил приведен и задржан во Полициската станица Кисела Вода, со него бил извршен службен разговор и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Федералниот суд пресече: Жителите на Њујорк ќе…

Американскиот федерален суд денеска ја блокираше одлуката…

Бугарија со девет воени авиони ќе испраќа…

Бугарија ќе испрати пратка оружје во Украина…

МВР ги подучува тетовци: Оружјето не е…

Колку далеку може да „патува“ куршум испукан…

ЕУ му достави на Киев оружје во…

Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, објави…

Чекај нè Европо: Тетово без најава остана…

Цело Тетово 6 часа немаше вода за…