Уапсен вооружен скопјанец со многу пари во Кисела Вода

t

МВР информира дека вчера, во 16.45 часот, на улицата „Ѓорѓи Димитров” полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода В.И.(33) од Скопје. Кај него биле пронајдени и одземени пиштол „Црвена застава”, калибар 7.65 мм, рамка со пет куршуми и странски валути во поголем износ.

Тој бил приведен и задржан во Полициската станица Кисела Вода, со него бил извршен службен разговор и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Уапсен скопјанец кај кого било пронајдено оружје

На 27.03.2023 околу 21.50 часот во населба…

Несреќа во Куманово: Се застрелал додека си…

Вчера во 19.24 часот во СВР Куманово…

Бугарија за половина година ѝ дала на…

Софија му предаде на Киев оружје во…

Србија најави најголема изложба на оружје и…

Минисерството за одбрана на Србија ќе организира…

“Фина колекција”: Цеца дома чувала 11 пиштоли

Цеца Ражнатовиќ беше уапсена на 17 март…