Уапсен жител од с. Кондово за кражби во трговски објекти

t

Полицијата вчера приведе 40-годишен жител на скопксото село Кондово, под сомнеж дека извршил две кражби во текот на минатиот месец.

На 24.12.2021 во 16.45 часот во СВР Скопје е приведен А.С. (40) од село Кондово, Скопско поради постоење основано сомнение за сторени кривични дела „кражба“ и „тешка кражба“, сторени на 19.11 и 20.11.2021 во два трговски објекти во Скопје, информира денеска МВР.

Во соопштението се додава дека по целосно документирање на случаите против осомничениот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

“Фотографии” од апсење на Трамп ги преплавија…

Социјалните мрежи ги преплавија лажни фотографии од…

Пронајден кокаин во вредност од 30.000 ЕВРА!…

Гостиварецот, кај кого при претрес на домот,…

Приведен кичевчанец кај кого е пронајдена марихуана

ОВР Кичево поднесе кривична пријава против С.Б.(36)…

Пронајдени оружје и муниција, приведени две лица…

На 17.03.2023 во Прилеп полициски службеници од…

Пропаѓањето на американски банки нема да влијае…

Само 6,6 отсто од вкупните обврските на…