Уапсен жител од с. Кондово за кражби во трговски објекти

t

Полицијата вчера приведе 40-годишен жител на скопксото село Кондово, под сомнеж дека извршил две кражби во текот на минатиот месец.

На 24.12.2021 во 16.45 часот во СВР Скопје е приведен А.С. (40) од село Кондово, Скопско поради постоење основано сомнение за сторени кривични дела „кражба“ и „тешка кражба“, сторени на 19.11 и 20.11.2021 во два трговски објекти во Скопје, информира денеска МВР.

Во соопштението се додава дека по целосно документирање на случаите против осомничениот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

МВР во акција: Серија апсења во Скопје

На 28.01.2023 во 18.40 часот на подрачјето…

Добро утро со Инфомакс: По патот на…

Во чест на големиот македонски револуционер, апостол…

Добро утро со Инфомакс: Еден чоек шчо…

На денешен ден, 18 јануари 1830 година…

Нема поголеми задржувања на граничните премини низ…

 Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено,…

Шоле во “проверка” на Западен Балкан: Најпрво…

Високиот советник на Стејт департментот, Дерек Шоле…