Уапсен началникот на Блаце!

t

Заменик министерот за внатрешни работи Назим Буши за ТВ21 потврди дека е уапсен началникот на смената на преминот Блаце, кој со скриена камера е фатен како бара 20 евра за патниците кои влегуваат во Македонија.

„Внатрешната контрола веднаш по добивањето на веста го уапсила“, потврди заменик министерот.

Се дознава дека првопријавениот е Е.Ш од Скопје, началник на смена на преминот меѓу Макеоднија и Косово, додека другиот полицаец кој се појавува на видеото се дознава дека е З.Р.

Скандалот беше откриен откако бизнисмен, кој се занимава со превоз на патници, го осуди во емисијата „Стоп“ на ТВ Клан притисокот на граница што му се врши со барање мито за услуга која треба да биде бесплатна и која му следува.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Милановиќ до Вучиќ: Косово е реалност и…

Хрватскиот претседател Зоран Милановиќ се осврна на…

Жена го копала тунелот во судот во…

Црногорската полиција идентификуваше жена која е осомничена…

(Видео) Зошто СДСМ не реагира и не…

Зошто СДСМ не реагира на работата на…

Ексклузивно: Детали за “Панорама”! Зошто расколот предизвикан…

Во врска со коментарите на социјалните мрежи…

(Видео) Мицкоски искористува жена под политички прогон…

Мицкоски искористува жена која е под политички…