Уапсен разбојник во центарот на Скопје

t

На 09.01.2022 во 04,40 часот на подрачјето на Центар од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје бил лишен од слобода Ф.М.(31) од Скопје по извршување на кривично дело тешка кражба во објект.

Со него бил извршен службен разговор и одземени предмети кои потекнуваат од кривичното дело.

По целосното документирање ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Уапсен Србин на граничниот премин Стар Дојран

Српски државјанин фатен како превезува мигранти на…

Бугарското МНР ја искара Македонија: Се однесуваа…

Остра реакција на бугарското МНР по тензијата…

Уапсен Албанецот кој пукаше од автомобил во…

Полицијата во Грачаница приведе лице кое синоќа…

Бугарскиот МВР ироничен: Ќе ви подариме три…

Вицепремиерот за јавен ред и безбедност и…

(Видео) Еве како Ангел Христов и останатите…

Неколку бугарски медиуми и провокатори на социјалните…