Уапсен скопјанец кај кого било пронајдено оружје

t

На 27.03.2023 околу 21.50 часот во населба Хром во Скопје од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје е приведен И.Е.(37) од Скопје, бидејќи по извршен преглед кај него е пронајден пиштол „Екол“.

Лицето е предадено на полициски службеници во Полициска станица Ѓорче Петров за понатамошна постапка и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок по Законот за оружје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) ГОРДЕЈ СЕ МАКЕДОНИЈО! СКОПЈЕ Е ЕВРОПСКА…

Градот Скопје стана Европска престолнина на културата…

ЈСП: Бруцошите имаат право на бесплатен превоз

Во пресрет на почеток на академската 2023/2024…

САД посредувал за договор помеѓу ММФ и…

Вашингтон беше лут на претходната влада на…

Посебен режим на сообраќај утре во Скопје

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста…

Крлежи носители на Конго-кримска хеморагична треска пронајдени…

Во скопскиот регион се откриени крлежи кои…