Објавено на:

Убиен Авганистанец во Гевгелија

t

МВР информира дека 24-годишен авганистански државјанин бил пронајден мртов со убодна рана на телото во близина на железничкиот мост во Гевгелија.

Според полицијата, доцна синоќа во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека во близина на железничкиот мост во Гевгелија било пронајдено починато машко лице со убодна рана од остар предмет на телото.

-Од извршениот преглед кај лицето биле пронајдени лични документи од кои било утврдено дека се работи за 24 годишен мигрант од Авганистан. Увид на местото бил извршен од Јавен обвинител од Основно јавно обвинителство Гевгелија и екипа на ОВР Гевгелија.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, наведуваат од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Левица: ВМРО-ДПМНЕ распродава општински имот во Гевгелија

ВМРО-ДПМНЕ реши да распродава општински имот во…

Приведен криумчар, пронајдени осум лица мигранти

Денеска околу 01.15 часот, на место викано…

Гевгеличанка заврши во болница со тешки телесни…

С.Д. (29) од Гевгелија вчера потешко се…

(Видео) Голема акција на МВР во Гевгелија:…

На 23.09.2022 полициски службеници од Одделот за…