Објавено на:

Убиство ги потресе тетовчани: Син си ја уби мајка си!

t

Полициски службеници на СВР Тетово, денеска околу 8:30 часот во тетовско Селце, го лишиле од слобода 45-годишниот У.Д. од ова село.

-Лицето се сомничи дека во дворот пред семејната куќа со остар предмет ја усмртил неговата 73-годишна мајка Н.Д. Тој е задржан во Полициската станица Тетово за расчистување и документирање на случајот. Увид извршиле Јавен обвинител, екипа од СВР Тетово и лекар по судска медицина, информира потрпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.


По наредба на Јавен обвинител, безживотното тело на Н.Д. предадено е за обдукција.

Во текот на денов осомничениот У.Д. со соодветен поднесок ќе биде изведен пред судија во претходна постапка на Основниот суд Тетово.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Силен земјотрес ја стресе Грција вечерва

Силен земјотрес ја стресе Грција вечерва. Според…

Убиени 210 нацисти, деминиран Мариупол: Брифинг на…

90-ти ден од руската специјална операција во…

Костов: На 24 мај сите сме писмени,…

На 24 мај сите сме писмени, само…

(Видео) Хорор во Тексас: При престрелка во…

Пукање во основно училиште во Тексас, јавува…

Британското разузнавање открива: Кој град е следен…

Врз основа на анализата на дејствувањето на…