Објавено на:

Удрен пешак на раскрсница кај Соборен храм

t

Денеска околу 18:30 часот беше удрен пешак од страна на автомобил при несмасно возење, делото се случи на раскрсницата кај Соборен храм.

На лице место брзо пристигнаа брзата помош и полицијата за да направат увид на самиот случај.

Пешакот после случајот беше однесен во клиника и се наоѓа во лоша состојба.

Моментално немаме повеќе информации, следете за повеќе новости околу самиот случај.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Атанасовски: Се наметна националистичка теза дека целата…

По усогласените препораки на македонско-бугарската Комисија за…

Пендаровски доби медал за заслуги од Националната…

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими командантот…

Маричиќ: Целта на Македонија е да биде…

Евроинтеграцијата не зависи само од нас и…

Договореното од историската комисија треба да се…

Со Протоколот што е потпишан минатиот месец,…

Јубилеј: Армијата на Република Македонија слави 30…

Денот на Армијата 18 Август и јубилејот…