Објавено на:

Удрен пешак на раскрсница кај Соборен храм

t

Денеска околу 18:30 часот беше удрен пешак од страна на автомобил при несмасно возење, делото се случи на раскрсницата кај Соборен храм.

На лице место брзо пристигнаа брзата помош и полицијата за да направат увид на самиот случај.

Пешакот после случајот беше однесен во клиника и се наоѓа во лоша состојба.

Моментално немаме повеќе информации, следете за повеќе новости околу самиот случај.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Има и разумни: Бугарски тиктокер на…

Бугарски тиктокер објави кратко видео на социјалната…

(Видео) Француската амбасадорка во Софија: Без Бугари…

„Дадовме европски гаранции дека вклучувањето на Бугарите…

Груевски: Не може Македонците да се виновни…

Поранешиот премиер Никола Груевски, на Фејсбук сподели…

Бугарски одбојкар: Проблемот ќе се реши со…

Бугарија мора да има намерна државна политика…

Добро утро со Инфомакс: Толку се страхувам,…

Гане Тодоровски е еден од плеадата македонски…