Удрил во пешак па избегал – тетовец завршил во болница

t

На 02.01.2022 во 01.00 часот на регионалниот пат Тетово – Јажинце, кај с.Џепчиште, патничко возило, со непознати регистарски ознаки, кое по незгодата го напуштило местото на несреќата, удрило во пешак Н.И.(36) од Тетово.

Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничката болница Тетово.

Увид извршила екипа од СВР Тетово.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лоши податоци: Во земјотресите во Турција загинаа…

Бројот на загинати во разорните земјотреси што…

Воскопулос ја поздрави одлуката на Судот во…

Одлуката на Судот во Лерин е позитивно…

(Видео) СИ ПРЕЧЕКАН ОД ВИЦЕПРЕМИЕРОТ, НАМЕСТО ОД…

Кинескиот претседател Си Џинпинг не беше пречекан…

МЛАДИОТ МИЛАТОВИЌ ЌЕ ГО ИСПРАТИ ЃУКАНОВИЌ ВО…

На Милатовиќ недвосмислена поддршка му искажаа третопласираниот…

Дачиќ: Србија во Охрид успеа да ги…

Министерот за надворешни работи Ивица Дачиќ изјави…