Удрил во пешак па избегал – тетовец завршил во болница

t

На 02.01.2022 во 01.00 часот на регионалниот пат Тетово – Јажинце, кај с.Џепчиште, патничко возило, со непознати регистарски ознаки, кое по незгодата го напуштило местото на несреќата, удрило во пешак Н.И.(36) од Тетово.

Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничката болница Тетово.

Увид извршила екипа од СВР Тетово.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Две скопјанки претепани на паркинг во Чаир…

На 29.03.2023 во 01.00 часот Д.И.(22) од…

Вардар го победи и Тиквеш, следува натпревар со…

Вардар ја исполни својата обврска во шестата…

(Видео) Путин призна: Санкциите може да ја…

Иако Путин во неколку наврати се обидуваше…

Училиште во Македонија две недели е без…

Учениците следат настава во студено простории, поради…

(Фото) Народот бара правда за Јана: Немаме…

Ако немаш пријател умри си, Партизирано здравство…