Објавено на:

Ужас во Белград: Тригодишно дете утрово паднало низ прозор од зграда

t

Тригодишно дете денеска паднало од прозорецот на зградата на аголот од улиците „Кнез Данилова“ и „Станоје Главаш“ во Белград, дознава „Блиц“.

Брзата помош го однела детето кое давало знаци на живот. Моментално се наоѓа на Ургентно и се здобило со тешки телесни повреди.


– Не се знае што се случило. Прва помош на детето му пружиле случајни минувачи, но и дежурни медицински лица од блискиот здравствен дом, додека не дошла брзата помош и не го однела – изјави за „Новости“ очевидец.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шокантно тврдење на Ненад Чанак: Русија планира…

Според политичарот од Војводина, Москва би го…

Вучиќ: Абортусот е право на жената, а…

Откако Врховниот суд на САД ја донесе…

Вучиќ не е оптимист за ЕУ

Српскиот претседател Александар Вучиќ не е оптимист…

Вучиќ свечено пушти во употреба нов аеродром,…

Денеска свечено беше отворен за воздушен сообраќај…

Трагедија во Србија: Четири млади момчиња загинаа…

Неколку часа по полноќ на локалниот пат…