Објавено на:

Уживајте во денот: Сончево и топло, температура до 24 степени

t

Времето денеска ќе биде сончево и топло. Ќе дува умерен, вдолж Поварадрието засилен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -2 до 4, а максималната ќе достигне од 16 до 24 степени, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Во Скопје сончево со умерен до засилен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 1, а максималната ќе достигне 21 степен.

Во следните денови ќе преовладува сончево и топло време, од недела со делумно зголемување на облачноста. Локални врнежи од дожд се очекуваат во понеделник.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ќе се унапредуваат билатералните односи: Османи во…

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска…

Зеленски: Неуништлив народ на неуништлива земја, слава…

Неуништлив народ на неуништлива земја! Денес го…

Конечно нешто нормално: Се подготвува нов Закон…

Законот за македонски јазик е веќе готов,…

Добро утро со Инфомакс: Не можете вие…

На денешен ден во 2018 година во…

Денеска се празнува Светиот Апостол Филип

Еден од дванаесетте апостоли. Роден е во…