Објавено на:

Украинската амбасада во Тирана бара волонтери од Албанија

t

Украинската амбасада во Албанија ги покани албанските доброволци кои сакаат да се приклучат на одбраната на Украина да ја контактираат амбасадата преку е-пошта.

„Волонтери кои сакаат да се приклучат на Меѓународната легија за територијална одбрана на Украина, ве молиме испратете е-пошта“, стои во соопштението на Украинската амбасада во Албанија на Фејсбук.

Зеленски: Украина формира странска легија за волонтери од странство
од Fokus 27.02.2022 08:37

Украина формира странска „меѓународна“ легија на волонтери од странство, изјави претседателот Володимир Зеленски.

„Ова ќе биде клучниот доказ за вашата поддршка за нашата земја“, нагласи Зеленски во изјавата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Малолетничка се фрлила од прозор од Клиниката…

A.Ш. родена 2006 година денеска се фрлила…

Поради Отворен Балкан: 30.000 Македонци и Албанци…

Наскоро, граѓаните на Србија, Северна Македонија и…

Од утре пороен дожд: Конечно ќе здивнеме…

Под влијание на влажна и нестабилна воздушна…

Македонците во светот бараат извинување од Ескобар:…

Обединетата Македонска Дијаспора (ОМД), водечка организација на…

Левица удри по министерот за правда! –…

Скандалозен е молкот и немањето реакција на…