Објавено на:

Украинската амбасада во Тирана бара волонтери од Албанија

t

Украинската амбасада во Албанија ги покани албанските доброволци кои сакаат да се приклучат на одбраната на Украина да ја контактираат амбасадата преку е-пошта.

„Волонтери кои сакаат да се приклучат на Меѓународната легија за територијална одбрана на Украина, ве молиме испратете е-пошта“, стои во соопштението на Украинската амбасада во Албанија на Фејсбук.


Зеленски: Украина формира странска легија за волонтери од странство
од Fokus 27.02.2022 08:37

Украина формира странска „меѓународна“ легија на волонтери од странство, изјави претседателот Володимир Зеленски.

„Ова ќе биде клучниот доказ за вашата поддршка за нашата земја“, нагласи Зеленски во изјавата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

НЕ ЗА ЕУ ПО СЕКОЈА ЦЕНА: Продолжуваме…

После масовниот протест, каде македонскиот народ достоинствено…

Седум капитални проекти за седум дена! –…

Седум капитални проекти за седум дена и…

Јакимовски положи цвеќе на споменикот на децата…

Денеска во 11:00часот положив цвеќе на споменикот…

Исмаил: Нели бе Бујар малку е срамота,…

Бујар Османи, Министер за надворешни работи на…

Предлогот не е ниту Француски… Пендаровски, Ковачевски…

Еден од ретките бугарски политичари кој има…