Објавено на:

Украинската армија вели дека Русите се обидуваат да го отсечат Киев

t

Украинската армија објави дека руските сии се обидуваат да ја пробијат нивната одбрана во близина на Киев.

Како што се наведува во соопштението, руските војници се обидуваат да напредуваат кон Киев од северозапад и исток и да ги завземат блиските патишта и села кои го поврзуваат главниот град со другите делови на Украина.

Киевските власти велат дека украинските сили даваат отпор.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бомба на чешки пратеник: НАТО ја бомбардираше…

Европската Унија и Соединетите Американски Држави со…

Борел: Никој, никогаш, никаде не треба да…

По повод Денот на сеќавање на сите…

Некој сепак ќе легне на брашното: Конечен…

Косовскиот премиер Албин Курти денеска пред пратениците во Собранието…

Скопјанец нападнал и грубо навредувал припадник на…

Основното јавно обвинителство Скопје, по спроведена претходна…

Тетовец уценувал млада девојка дека ќе објави…

СВР Тетово поднесе кривична пријава за Ш.С.(18)…