Објавено на:

Украинската прва дама: Володимир го гледам само на телевизија

t

Сопругата на претседателот на Украина, Олена Зеленска откри пред јавноста дека не го видела Зеленски од почетокот на војната, поточно пред повеќе од два месеци.

Изјавата првата дама на Украина ја даде за полскиот весник „„Rzechpospolita““. Во интервјуто открива дека го гледа претседателот Зеленски „исто како и Вие, на телевизија и на видео снимки од неговите говори“.

Зеленска открива дека во ниту еден момент конфликтот не го променил нејзиниот сопруг како човек. Го опиша како човек „на кој можеш да се потпреш“.

Русија планира геноцит. Оваа беше репликата којашто Зеленска ја потенцираше прашања за руско-украинскиот конфликт.

„Немам што повеќе да им кажам. Ако ковчезите не ги убедат дека тука нешт не е во ред- нема што да им кажам“, изјави Зеленска за полскиот весник.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зеленски до фестивалците на Гластонбери: Проширете ја…

Покрај сите светски имиња како Били Ајлиш,…

Зеленски: Ова е победа, чекавме 120 дена…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ја нарече „победа“…

(Видео) Зеленски: Утре започнува историска недела, ќе…

Мислам дека на сите им е очигледно…

(Видео) Се додека сте живи постои силен…

По враќањето од фронтот на југот на…

Зеленски со тајни наредби од Западот: Еве…

Економските штети што овие европски земји ги…