Објавено на:

Украинскиот конфликт рекордно ги зголеми цените на храната

t

Светските цени на храната значително скокнаа последниве месец и половина и достигнаа рекордни нивоа, бидејќи кризата во Украина предизвика шокови на пазарите на суровини за основни житарки и растителни масла.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пригожин одговори: Не заминувам од Украина, не…

Членовите на групата „Вагнер“ немаат намера да…

ХОТЕЛИЕРИТЕ И УГОСТИТЕЛИТЕ КУБУРАТ СО ПЕРСОНАЛ: Готвачи…

На Саемот за сезонско вработување во туризмот…

Маж од струшко си ја нападнал ќерката…

ОВР Струга поднесе кривична пријава против Б.С.(60)…

Плинска боца предизвика пожар во стан во…

Повредени лица нема, направена е само материјална…

Во Македонија дошле 6 милијарди долари руски…

Дури 6 милијарди долари од руски извори…