Објавено на:

Украинскиот шпион кој сакаше да влезе во Македонија ги криел водачите на Кавачкиот клан во Киев

t

Украинскиот шпион Андриј Наумов, кој неодамна беше уапсен во обид да влезе во Македонија најдолго се задржал во Црна Гора каде ја уживал заштитата на државниот врв, тврди весникот „Објектив.рс“.

Кавачка врска

Наумов тесно соработувал со Кавачкиот клан во Украина каде се криеше водачот на групата Радоје Звицер. Тој им бил прибежиште на оваа криминална крупа во Киев.

Власта во Киев веднаш по апсењето властите во Киев го повикале актуелниот премиер Дритан Абазовиќ да дојде во Украина и да им објасни за што се работи.
Уште се тврди дека претседателот Мило Ѓукановиќ лично им гарантирал безбедност на сомнителни бизнисмени и шпиони како Наумов.

Наумов беше уапсен на граничниот премин Прешево во обид да влезе во Македонија со смарагди и половина милион евра во кеш.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Македонската публика се расплака од емоции…

Синоќа се емитуваше овогодинешното издание на Златна…

Зеленски: Цивилизираниот свет мора да ја запре…

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски, ноќеска изјави дека…

Курсна листа на НБРМ: Колку чини еврото…

Според курсната листа на НБРМ, средниот курс…

За многу години: Денеска се празнува Преподобен…

Роден е во Нурсиската област во Италија,…

(Фото) Македонија сака ракомет: Салата полна, „Комити“…

Вардар успеа да го добие дерби натпреварот…