Објавено на:

Украинските воени сили се заканиле на границата со Русија, но гранатирањето било брзо задушено

t

Гувернерот на Курската област Роман Старовојт изјави дека селото Алексејевка, на границата со Украина, во областа Глушковски, било гранатирано и дека во таа прилика биле оштетени три куќи и една училишна зграда.

„За време на гранатирањето на селото Алексејевка немаше жртви, гранатирањето беше брзо задушено со возвратниот оган на граничарите“, рече тој.


Продолжуваат блиските борби на Русија и Украина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кога Србија ќе влезе во ЕУ ќе…

Српската министерка за евроинтеграции, Јадранка Јоксимовиќ, изјави дека кога…

Возбудливата љубовна приказна на Европејците и Украинците…

Се чини дека возбудливата љубовна приказна на…

Официјално: Луганск е под целосна контрола на…

Министерот за одбрана Сергеј Шојгу му пријавил…

Ништо од единството: Ситуацијата во Украина ги…

Британски весник: Ситуацијата во Украина го подели…

Русите гневни: Украина го ганатира Белгород, има…

Најмалку три лица загинаа, а десетици станбени…