Објавено на:

Украинските воени сили се заканиле на границата со Русија, но гранатирањето било брзо задушено

t

Гувернерот на Курската област Роман Старовојт изјави дека селото Алексејевка, на границата со Украина, во областа Глушковски, било гранатирано и дека во таа прилика биле оштетени три куќи и една училишна зграда.

„За време на гранатирањето на селото Алексејевка немаше жртви, гранатирањето беше брзо задушено со возвратниот оган на граничарите“, рече тој.

Продолжуваат блиските борби на Русија и Украина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Руската армија обвинува: Украинците претвораат цивилни објекти…

Руска армија: Украинските нацистички баталјони ги претвораат…

Русија достави 507 тони хуманитарна помош во…

Пет хуманитарни акции беа спроведени од страна…

Путин ги пофали младите Руси за активната…

Младите во Русија се трудат да го…

САД праќаат нова тура воена помош во…

САД се подготвени да и дадат на…

Москва: САД се на работ да станат…

Постојаната поддршка на Вашингтон за Киев за…