Објавено на:

Украински војници во Днипропетровск брутално претепуваат цивили при апсење

t

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како припадници на украинските специјални сили покажуваат неверојатна бруталност при апсење на неколку луѓе во цивилна облека.

За време на апсењето, луѓето се легнати на земја, при што војниците ги удираат и шутираат по глава, додека еден од нив го снима тепањето.


Во описот на видеото се наведува дека овие немили сцени се случуваат во Днипропетровск.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Инвестициски бум во Србија: Мерцедес и Тојота…

Република Србија може да добие две нови…

(Видео) Падна Лиман – упориштето на украинските…

Упориштето на Доњецк падна во рацете на…

Здравствени придобивки од пивото: 10 причини зошто…

Конечно и љубителите на пивото може да…

Осомничените за “Делчевски ниви” се во полициска…

Седумината осомничени за случајот ,,Делчевски ниви” се…

„Глаголицата и кирилицата низ призмата на богатото…

Во седмицата кога уште еднаш се одбележува…