Објавено на:

Украински војници во Днипропетровск брутално претепуваат цивили при апсење

t

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како припадници на украинските специјални сили покажуваат неверојатна бруталност при апсење на неколку луѓе во цивилна облека.

За време на апсењето, луѓето се легнати на земја, при што војниците ги удираат и шутираат по глава, додека еден од нив го снима тепањето.


Во описот на видеото се наведува дека овие немили сцени се случуваат во Днипропетровск.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Голем терористички напад во Норвешка: Најмалку 19…

– Норвешката полиција денеска соопшти дека смртоносните…

И Грузијците останаа со прст во уста:…

Десетици илјади луѓе протестираа во Тбилиси против…

Српскиот министер за внатрешни бил најблизок соработник…

Небојша Стефановиќ во времето кога тој беше…

Османи открива: Намерно молчевме за предлогот на…

Молкот од Владата во врска со францускиот…

Детали за обидот за киднапирање на дете…

Веста дека во средата во 11.40 часот…