Украински пратеник му се заблагодари на Заев

t

Украинскиот пратеник Горениук Олександр изрази голема и јавна благодарност до поранешниот премиер Зоран Заев за испратената помош од 20 тони македонски производи за војската и цивилите во Украина.

-Продолжуваме да носиме хуманитарна помош во Украина. Денес Одеса доби хуманитарна помош од нашите добри пријатели од Северна Македонија, односно поранешниот премиер Зоран Заев и неговата „Фондација Заев – Едно општество за сите“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

,,Комити”: На најподол начин испраќаа лажни информации…

,,Во текот на вчерашниот ден одредени припадници…

Во бомбашки напад во Кабул е убиен…

Тој загинал во својот верски центар во…

Скопјанка претепана од сопругот

На 10.08.2022 во 01.50 часот 42-годишна жена…

Трамп повеќе од 440 пати се повикал…

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп повеќе од…

Србија ја укина забраната за извоз на…

Владата на Република Србија на денешната седница…