Објавено на:

Украински пратеник со закана кон Вучиќ: Земете си билет за Ростов, можеби наскоро ќе Ви се најде

t

Украинскиот пратеник Алексеј Гончаренко му се закани на српскиот претседател Александар Вучиќ „да се подготви за бегство во Русија”.

„За секој случај земете билет за Ростов. Можеби наскоро ќе ви се најде“, му препорача Гончаренко на Вучиќ на социјалната мрежа Телеграм.

Тој напиша и дека „неговиот став за Србија останува ист: учи и лечи, лечи и учи“.

Заканата од Украина пристигна пред два дена на адреса на претседателот на Србија, Александар Вучиќ и на српскиот народ.

„ Украина, заедно со Хрватска, ќе му се одмаздат на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, за неговите изјави за специјалната операција“, изјави пратеникот на Врховната рада на Украина Алексеј Гончаренко на Телеграм.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

За Вучиќ нема дилема: Кирилицата е напишана…

Претседателот на Република Србија со лидерите на…

Абазовиќ најави посета на Србија на 29…

Црногорскиот премиер Дритан Абазовиќ најави дека официјално…

Борел: Србија е искрен кандидат за ЕУ

Високиот претставник на Европската унија за надворешна…

Кога Лавров не може во Србија, неговиот…

-Србија со големо задоволство ја прифати поканата…

Вучиќ незадоволен од околината што ја спречи…

Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ на…