Објавено на:

Украински проектил повреди жители на гранична област во Русија: Прогласена вонредна состојба во две села

t

Проектил испукан од правец на Украина паднал во регионот Белогород, а има и ранети. Регионот Белгород е на границата со Украина во западниот дел на Русија – соопшти Руската Федерација.

Гувернерот на оваа област Вјачеслав Гладков изјави дека е укажана помош на повредените, а во две села е воведена вонредна состојба.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Путин: Ако ја ограничат цената на нафтата…

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека Русија…

Путин: Се решаваат проблемите на руската армија…

Рускиот претседател Владимир Путин, говорејќи за проблемите…

Ќе ги смири ли Ердоган Русија и…

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска изјави…

(Фото) Агенти на Службата за безбедност на…

Катедралната црква „Свето посредување“ во Бориспил во…

Пратениците изгласаа, Путин нека му ја мисли:…

Народните претставници на Бугарија почнаа да ја…