Објавено на:

Украинско МНР: Русите уништија родилиште – ако ова не е геноцид, што е?

t

Во вторникот вечерта руските воздушни трупи слетаа во Харков, соопшти украинската армија. Главниот град Киев е опколен од руската армија, а борбите се водат низ целата земја.

Министерството за надворешни работи на Украина објави видео на кое се гледа уништеното родилиште во Житомир.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Украина има недостиг на лекари, бројот на…

Неколку дена по руската инвазија, Јарослав Бохак,…

Заменик министер од ДНР: Нема размена за…

Заменик министерот на ДНР: Нема размена на…

Најчитаниот британски весник: Русија планирала да ги…

Руските воени научници истражувале користење на мајмунски…

Германија ќе испорача 15 “Гепарди” во Украина

Германија во јули ќе и ги испорача…

Кремљ: Нема бесплатен гас за никој, или…

Русија нема да испорачува бесплатен природен гас…