Објавено на:

УНИАН: Како тоа втората армија во светот не може да му обезбеди долна облека и тоалетна хартија на својата армија?

t

Неколку веб-страници дистрибуираа писмо до вршителот на должноста командант на 41-та руска армија, полковникот Олег Короткевич, во кое се бара од градоначалникот на Новосибирск, Анатолиј Локтја, да обезбеди хуманитарна помош за руската армија во Украина. Во апликацијата се наведени потребите - 5000 пара чорапи, 2000 парчиња. гаќи, 2000 парчиња. Маици, сапун, тоалетна хартија, влажни марамчиња, вафли, бонбони, цигари итн.

УНИАН коментираше дека „суперсилата“ не може да и обезбеди на „втората армија во светот“ долна облека и тоалетна хартија, но „може да го изгради Геленџик“. Како што е познато од истрагата за антикорупцискиот фонд на Навални, во Геленџик на брегот на Црното Море има величествена палата за 1 милијарда евра на претседателот Путин, од која се одвои Кремљ. Официјално, имотот е близок до оној на Путин.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Од утре пороен дожд: Конечно ќе здивнеме…

Под влијание на влажна и нестабилна воздушна…

Македонците во светот бараат извинување од Ескобар:…

Обединетата Македонска Дијаспора (ОМД), водечка организација на…

Левица удри по министерот за правда! –…

Скандалозен е молкот и немањето реакција на…

(Видео) Бајден не може да си ја…

Американскиот претседател Џо Бајден се обиде да…

За седум дена ќе биде познат судбината…

Еврејската заедница на Македонија ја започна процедурата…